wczytywanie strony

Nasza szkoła ma charakter wielozawodowy. Aktualnie kształci w zawodach:

• fryzjer
  • sprzedawca
  • kucharz
  • cukiernik
  • mechanik pojazdów samochodowych
  • monter zabudowy i robót wykończeniowych
  • murarz - tynkarz
  • stolarz
  • elektryk
  • wędliniarz
  • monter instalacji, sieci i urządzeń sanitarnych
  • blacharz samochodowy
  • cieśla
  • dekarz
  • drukarz
  • elektromechanik pojazdów samochodowych
  • lakiernik
  • piekarz
  • krawiec

Pomagamy zorganizować praktyki!

Ponadto będąc uczniem naszej szkoły masz możliwość ukończyć kursy w dodatkowych specjalnościach:

• barman
  • kelner
  • spawacz
  • obsługa kas fiskalnych
  • kosmetyczny
  • prawo jazdy, które jest finansowane w 50%

Nauka w naszej szkole trwa 3 lata. Odbywa się w systemie dziennym, w godzinach dopołudniowych. Zajęcia dydaktyczne z przedmiotów ogólnokształcących odbywają się 3 dni w tygodniu, natomiast praktyki w zakładach pracy w pozostałe 2 dni w tygodniu (w klasie pierwszej), natomiast w klasie drugiej i trzeciej zajęcia praktyczne odbywają się 3 dni w tygodniu. Jeden miesiąc w roku szkolnym przeznaczony jest na teoretyczną naukę przedmiotów zawodowych.

Zatrudniona kadra to nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym oraz wieloletnim doświadczeniem zawodowym, traktujący każdego ucznia indywidualnie i życzliwie.

Ponadto:

• nauka w naszej szkole jest bezpłatna
  • za pracę podczas zajęć praktycznych uczniowie naszej szkoły otrzymują wynagrodzenie
  • zapewniamy także podręczniki

Szkoła ma do dyspozycji salę gimnastyczną oraz boisko sportowe. Dla uczniów naszej szkoły organizowane są wycieczki piesze i autokarowe, wyjścia do kina oraz inne ciekawe imprezy.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna szkoły współpracuje z podobnymi placówkami oświatowymi na terenie Nowego Sącza. Nasza szkoła występuje do Uni Europejskiej z projektami o fundusze na realizacje zadań edukacyjnych oraz rekreacyjno - sportowych.

Nasi uczniowie mogą również korzystać z bezpłatnego internatu i wyżywienia w budynku OHP, w Nowym Sączu.