Kształcimy w zawodach:
  • fryzjer, sprzedawca
  • kucharz, cukiernik
  • mechanik pojazdów samochod.
  • monter zabudowy i robót wykoń. oraz inne...

Nasza szkoła ma charakter wielozawodowy. Aktualnie kształci w zawodach:

• fryzjer
  • sprzedawca
  • kucharz
  • cukiernik
  • mechanik pojazdów samochodowych
  • monter zabudowy i robót wykończeniowych
  • murarz - tynkarz
  • stolarz
  • elektryk

Istnieje także możliwość wyboru innego zawodu przez kandydata - w razie kłopotów pomożemy zorganizować praktyki!

Ponadto będąc uczniem naszej szkoły masz możliwość ukończyć kursy w dodatkowych specjalnościach:

• barman
  • kelner
  • spawacz
  • obsługa kas fiskalnych
  • kosmetyczny
  • operator wózków widłowych
  • prawo jazdy, które jest finansowane w 50%

Nauka w naszej szkole trwa 3 lata. Odbywa się w systemie dziennym, w godzinach dopołudniowych. Zajęcia dydaktyczne z przedmiotów ogólnokształcących odbywają się 3 dni w tygodniu, natomiast praktyki w zakładach pracy w pozostałe 2 dni w tygodniu (w klasie pierwszej), natomiast w klasie drugiej i trzeciej zajęcia praktyczne odbywają się 3 dni w tygodniu. Jeden miesiąc w roku szkolnym przeznaczony jest na teoretyczną naukę przedmiotów zawodowych.

Zatrudniona kadra to nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym oraz wieloletnim doświadczeniem zawodowym, traktujący każdego ucznia indywidualnie i życzliwie.

Ponadto:

• nauka w naszej szkole jest bezpłatna
  • za pracę podczas zajęć praktycznych uczniowie naszej szkoły otrzymują wynagrodzenie
  • zapewniamy także podręczniki

Szkoła ma do dyspozycji salę gimnastyczną oraz boisko sportowe. Dla uczniów naszej szkoły organizowane są wycieczki piesze i autokarowe, wyjścia do kina oraz inne ciekawe imprezy.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna szkoły współpracuje z podobnymi placówkami oświatowymi na terenie Nowego Sącza. Nasza szkoła występuje do Uni Europejskiej z projektami o fundusze na realizacje zadań edukacyjnych oraz rekreacyjno - sportowych.

Nasi uczniowie mogą również korzystać z bezpłatnego internatu i wyżywienia w budynku OHP, w Nowym Sączu.

Jako młoda szkoła mamy ambicje aby wkrótce dorównać standardom europejskim, wciąż się rozwijając, spełniać oczekiwania uczniów oraz stawać się coraz lepszą!

O nas

Organem założycielskim naszej szkoły jest Stowarzyszenie Przyjaciół Rodziny w Nowym Sączu. Szkoła została zarejestrowana jako Niepubliczna Szkoła Zawodowa z uprawnieniami szkół publicznych w dniu 24.08.2012 roku, a działalność swoją rozpoczęła 3.09.2012 roku. Jesteśmy szkołą wielozawodową, bezpłatną. Uczniowie zdobywają umiejętności zawodowe na płatnych praktykach w zakładach pracy.

oferta edukacyjna »

PROGRES